НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. "Десна" - "Спартак" 3:1. Доводиться називати це прогресом… ###

Кожем'яченко 38 (пен.),69, Алаєв 90   Кучеренко 76
Литвин, Зарицький, Станкевич, Черній (Чуланов, 46), Щедраков, Бабор (Яловець, 79), Круковець, Колодін (Єрмоленко, 46), Антіпов (Ярошенко, 90+2), Кріпак (Алаєв, 73), Кожем’яченко   Новак, Боровков, Вітвицький, Канюк, Євстафієв (Плехтюк, 40), Гамарник, Кобець, Буднік (Басараб, 76), Кучеренко, Постолатьєв, Коробкін (Чабан, 59)
Предупреждения: Круковець 4, Кожем'яченко 60   Предупреждения: Євстафієв 18, Кобець 37, Гамарник 39, Басараб 84
Нереалізований пенальті: Колодін 36

Як казав колись Валерій Лобановський, бувають програні матчі, за які футболістам слова поганого не скажеш, а бувають і навпаки (цитата не точна, але зміст вірний). Так матч між «Десною» і «Спартаком» був саме з розряду других – перемога чернігівців, відверто кажучи, позитивні емоції принесла на 1-2 хвилини після фінального свистка. Перший тайм взагалі був жахливим з точки зору гри «Десни», а в другому, лише епізодами чернігівці демонстрували пристойний футбол.

На матч з «хлопцями зі Станіслава» чернігівські футболісти вийшли в нових кольорах (замість традиційних останні кілька матчів синіх футболок, з’явилися червоні). А, наприклад Щедраков і Антіпов навіть змінили номери на футболках. На фарт? Скоріш за все так.

Гості надзвичайно активно взялися за справу і захист «Десни» ледь-ледь втримував навантаження. Особливо старався Сергій Кучеренко, який за 4 хвилини гри встиг заробити 3 небезпечних штрафних удари і змусити Круковця напрацювати на жовту картку. А Канюк аутами в стилі Станкявічюса (хто дивився матч Україна-Литва, зрозуміє) «бомбував» штрафний майданчик господарів. Врешті решт тиск мало не перетворився в два голи в ворота Литвина. На 12-й хвилині Постолатьєв віддав пас на хід Кучеренко. Той добіг до лінії штрафного і пробив в ближній кут – штанга! А ще через хвилину сам Постолатьєв опинився на правому фланзі біля кута штрафного майданчика і по дузі відправив м’яч в дальню дев’ятку – знову виручив каркас воріт. На цей раз хрестовина. Зміна кольорів і номерів почала себе виправдовувати J

Десна відповіла сильним ударом Щедракова, але Новак зіграв впевнено. До речі, це був єдиний точний удар чернігівців за перші півгодини гри. Перевага «Спартака» була більш ніж помітною, а особливо дратував захисників «Десни» Кучеренко. Спочатку він небезпечно пробив зі штрафного (на кілька сантиметрів повз ворота) потім перевірив пильність Литвина ударом з гри…

І тут, «Десна» повела в рахунку. Передувало цьому два кумедних моменти, які ще більш переконали вболівальників в «футбольній імпотенції» чернігівців. Спочатку Бабор після класного пасу Кріпака (з флангу на фланг, верхом, метрів на 50) вирішив пробити з льоту, але ледь зачепив м’яч, який покотився зовсім не в той бік, куди потрібно, а потім сам Кріпак, отримавши м’яч перед штрафним майданчиком, прокинув його повз захисника гостей. Але зачепився правою ногою за ліву (або навпаки – не суттєво), впав і замість виходу сам на сам отримав порцію жартів від глядачів.

Тим нелогічніше виглядали подальші події. Після штрафного удару у виконання Дмитра Колодіна м’яч потрапив у руку Вітвицького і арбітр без вагань призначив одинадцятиметровий. Колодін вдарив несильно і Новак намертво забрав шкіряну кулю. Підозри щодо «імпотенції» ще раз підтвердились. Але через дві хвилини головний суддя надав чернігівцям ще один шанс – Богдан Кобець у власному штрафному майданчику притримав за футболку Олександра Кожем’яченко і заробив крім пенальті ще й жовтку картку (скоріш за все не за порушення, а за протести з приводу рішення рефері). Цього разу бити взявся сам постраждалий і розвів Новака і м’яч по протилежних кутах.

Гості розізлилися і ще до перерви повинні були не лише зрівнювати рахунок, але й виходити вперед. Захист «Десни» в цей час навіть прохідний двір не нагадував. Він взагалі був відсутній! Спочатку мав забивати Тарас Гамарник, якого оборонці залишили в двох (!) метрах біля воріт. Виручив Литвин, який в ногах капітана гостей забрав м’яч. Потім навіть не в штрафному, а у воротарському майданчику господарів сталася «пожежа», «бардак» і куча мала з кількох гравців «Десни». Саме в цю кучу влучили і Владислав Коробкін, і Кобець. А закінчився тайм небезпечним ударом Кобеця – трошки неточно. За результат другого тайму стало страшно.

Але на диво «Десна» після перерви заграла краще. А от гості трошки скинули оберти. В підсумку хвилин 20 точилась рівна боротьба майже без моментів. А потім гості спробували ризикнути і нарвалися на контратаку. Круковець, який нарешті почав демонструвати свою минулорічну гру, втік від захисників і віддав класний пас на Кожем’яченка. У Олександр м’яч трошки заплутався в ногах, але в підсумку він (форвард, а не м’яч) вискочив сам на сам з Новаком і забив другий гол.

Трибуни «зажрались» і почали вимагати третій гол. Антіпов, Щедраков і той же Круковець мали можливості задовольнити глядачів, але забив натомість… Кучеренко. Причому знову «відзначились» захисники. Сергій спокійно отримав м’яча в штрафному майданчику, спокійно підлаштував його під праву ногу і без перешкод пробив в дальній кут. Литвин не дотягнувся.

Згадався матч першого кола, коли очолюване Кучеренком-старшим «Поділля» з тими ж таки Кобецем, Кучеренко, Боровковим і Будніком у складі в Чернігові врятувалось програючи по ходу гри 0:2. На щастя, повторення не трапилось. До кінця матчу гості мали лише один момент (Постолатьєв добивав м’яч у ворота метрів з 12, але влучив в лежачого Литвина). А от «Десна» на останніх хвилинах провела відразу три небезпечні атаки. Дві нагоди змарнував активний Антіпов, а от Алаєв уже в компенсований арбітром час не пробачив гостей і в падінні головою вразив ближній кут воріт Новака.

Господарі перемогли і навіть гру в другому таймі демонстрували не найгіршу, але перший тайм не дозволяє радіти. Будемо чекати…